Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je to skřítkoviště

Skřítkoviště je prostor, který slouží jako domov pro skřítky. Může být vytvořeno v různých prostředích, jako jsou domy, byty, balkony, zahrady, lesy nebo louky. Součástí skřítkoviště jsou různé druhy domečků, které poskytují skřítkům útočiště a bezpečí.

Stavba skřítkoviště je skvělou aktivitou pro děti i dospělé. Pomáhá dětem rozvíjet fantazii a tvořivost, zatímco si užívají čas s rodiči nebo kamarády. Společné budování skřítkoviště může také posílit vztah mezi rodiči a dětmi. 

Vznik slova skřítkoviště je zajímavým příkladem toho, jak se jazyk může vyvíjet. Známe klasické pískoviště, kde děti staví hrady a další stavby ze písku. Skřítkoviště je v podstatě stejný koncept, ale místo písku se používají různé přírodní materiály, jako jsou kameny, dřevo, chvojí, šišky a další. Rozdíl je v tom, že na skřítkovišti děti staví prostor pro skřítky, a tak se učí být ohleduplné k přírodě.

Stavba skřítkoviště může mít také pozitivní dopad na životní prostředí. Skřítci jsou malé bytosti, které žijí v přírodě a mohou pomoci ochraňovat rostliny a zvířata. Skřítkoviště umístěné v přírodě mohou také sloužit jako útočiště pro další druhy zvířat.

Stavba a rozvoj skřítkoviště může být skvělou příležitostí pro děti, aby se naučily něco nového o přírodě a o tom, jak v ní mohou být užitečné. Děti se také učí zodpovědnosti v péči o někoho druhého. Mohou chodit skřítkům poklízet, nosit jim jídlo a starat se o jejich volný čas např. budováním houpaček, tržiště apod. 

Budování skřítkoviště může být zábavnou a užitečnou aktivitou pro celou rodinu, která vlastně nikdy nekončí. Může to začít postavením jednoho domečku pro skřítka nebo malou skřítčí rodinku a rozvinout se do celé skřítčí kolonie