Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se staví skřítkoviště

Skřítkoviště je prostor speciálně vytvořený pro skřítky, aby se tam mohli zabydlet a cítit se jako doma. Staví se v různých prostředích - buď v domě/bytě, na balkoně nebo venku na zahradě, v lese či na louce.

Pokud se rozhodnete postavit skřítkoviště venku, je nejdůležitější zvolit vhodné místo. Skřítci preferují místa, kde mají dostatek stínu a ochrany před nepříznivým počasím. Ideální jsou místa poblíž stromů nebo kamenů, kde se skřítkové mohou skrýt. Na kmeny stromů můžete umístit malá dvířka, kterými se kmen pro malé skřítky otevře a ti se tam mohou zabydlet. 

Postavit můžete rovnou celé domečky. Ke stavbě lze použít různé materiály, jako je dřevo, chvojí, kameny nebo dokonce pryskyřice a kov. Okolo domečků se mohou upravit cestičky, aby se skřítci mohli pohodlně pohybovat po okolí. Kromě toho jistě uvítají i nějaké to posezení, houpačky, záhonky, studny, pumpy a další prvky, které pomohou vytvořit příjemné prostředí.

Když si chcete postavit skřítkoviště v přírodě, skřítci ocení, když bude jejich nové obydlí zapadat do okolní krajiny a bude vypadat jako součást přírody. 

Když se rozhodnete postavit skřítkoviště uvnitř, je třeba zvolit vhodné místo v domě nebo bytě. Skřítci preferují místa, kde se cítí v bezpečí. Můžete jim postavit malé domečky nebo vytvořit vhodný prostor v různých předmětech, jako jsou květináče nebo krabice. Kromě toho můžete přidat různé dekorace, květiny a vše ostatní, co vás napadne.

Když budete stavět skřítkoviště, myslete na to, že skřítkové jsou velmi citliví na hluk a znečištění. Proto se snažte stavět v klidu a nepoužívat hlučné nástroje. Když budete mít hotovo, zkontrolujte, zda je všechno čisté a uklizené, aby se skřítci mohli pohodlně usadit.

Máte-li rádi přírodu a rádi se o ni staráte, skřítkoviště pro vás může být skvělou aktivitou. Navíc můžete přilákat mnoho dalších živých tvorů, jako jsou ptáčci nebo motýli. Skřítci budou za nový domov určitě moooc vděční.